Naszym celem jest popularyzacja i upowszechnienie szeroko pojętej rekreacji na nartach, snowboardzie

Jesteśmy producentami sprzętu medycznego z tworzyw sztucznych. Nasze doświadczenie w branży postanowiliśmy wykorzystać w dziedzinach, które są naszą pasją, czyli narciarstwo i snowboard. Mamy ponad 20-letnie doświadczenie w jeździe instruktorskiej, sportowej i rekreacyjnej. Naszym celem była popularyzacja i upowszechnienie szeroko pojętej rekreacji na nartach, snowboardzie i nie tylko. Z drugiej strony chcieliśmy też zmniejszyć przepaść pomiędzy jazdą rekreacyjną a jazdą sportową przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa oraz pośrednio przyłączyć się do akcji pod hasłem: bezpiecznie na narty z instruktorem PZN. Dlatego właśnie stworzyliśmy tyczki slalomowe treningowe SOFTPOLE.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w program popularyzacji tyczek SOFTPOLE. Szczególne zasługi miała tu Szkoła Narciarska SKI-ELITA (Marek Krzyżyński, Wacław Warzecha, Tadeusz Skowroński), Dolnośląska Szkoła Narciarska (Jacek Badura) oraz Wiślańska Szkoła Narciarska NARTUS (Tomasz Cichy). Dziękujemy też koleżankom i kolegom oraz ich dzieciom z AKN Wrocław, którzy pierwsi zetknęli się z tyczkami SOFTPOLE i gorąco zachęcali nas do pracy nad ich udoskonalaniem, a także Jackowi Zającowi za pomoc przy wdrażaniu tyczek SOFTPOLE w ramach fundacji BEZPIECZNE STOKI NARCIARSKIE.

OPINIA INSTRUKTORA

"To oferta dla wszystkich pragnących zasmakować jazdy sportowej"

Miałem okazję zapoznać się z tyczkami od samego początku. Jako instruktor wysoko cenię ich własności dydaktyczne. Zauważyłem, że moi studenci o wiele szybciej realizują założenia dydaktyczne i co ważne czynią to z większym entuzjazmem, bez obawy o kontuzje i nieprzyjemne doznania. Wersja XL jest moim zdaniem niezastąpiona w nauczaniu techniki najazdu na tyczkę. Nawet dla profesjonalistów to najlepszy sprzęt na rozpoczęcie sezonu. Używając intensywnie tyczek Softpole od tak długiego czasu zauważyłem też, że pomimo swojej delikatności okazały się być zaskakująco trwałe. Polecałbym je wszystkim z najgłębszym przekonaniem.

Tadeusz Skowroński, 7-krotny mistrz Polski Instruktorów

Sofpole